Praha-Vídeň Greenways (Břeclav)

7 Dní/6 Nocí, 324km/204mil, STŘEDNĚ OBTÍŽNÉ

Pojďte s námi objevovat jednu z nejhezčích dálkových cyklotras v Evropě! Během osmi dní navštívíme perly Česka i Rakouska, 4 z nich jsou pro svou jedinečnost zapsány i na seznam UNESCO. Pokocháme se krásnou přírodou národního parku Podyjí, stejně jako kouzlem malebných měst a vesniček českého, moravského a rakouského venkova. Drtivá většina trasy jede po cyklotrasách či cykostezkách.

Jak Praha tak Vídeň se mohou pochlubit tím, že v během své dlouhé historie byly sídelními městy bohatých a mocných království a říší. Díky tomu nabízí nepřeberné množství architektonických a kulturních památek od nejlepších stavitelů a umělců prakticky všech období za posledních 1000 let.

Trasu lze jet i bez pomoci vlaku celou, dejte vědět pokud by Vás lákala více, zároveň se dá jet i více či méně kilometrů denně, opět není problém!

Den 0 – fakultativní - Příjezd do Prahy (není zahrnut v ceně!)

Tento den je na Vás, průzkum hlavního města či jenom relaxace v hotelu a jeho okolí... v případě zájmu umíme nabídnout průvodcovanou túru či cyklotúru historickou částí Prahy. Pochopitelně budeme jenom rádi, když v Praze strávíte dní více - v tomto případě se na nás prosím neváhejte obrátit stran hotelů. Dokážeme nabídnout poměrně širokou škálu hotelů jak podle místa tak komfortu. 

Den 1 – Praha – (Benešov) - Tábor

Vzdálenost: 61 km / 38 mil

Popis dne: První den je zároveň tím nejnáročnějším. Vyrazíme z Prahy podél Vltavy hezky po rovině údolím. Kopcům ale neunikneme, nahoru z údolí řeky a pak pěkně Posázavím s pozůstatky zlatohorní činnosti kolem Jílového a dál až k Sázavě samotné u Zbořeného Kostelce. Tady na chvilku opět podél vody ža do Týnce a pak na závěr zase nahoru-dolů až k malebnému zámku Konopiště a městu Benešov. V Benešově pak nasedneme na vlak nebo do auta (dle typu túry) a za chvíli jsme v cíli dnešní etapy - pohádkovém Táboře s křivolakými uličkami a příjemnou atmosférou středověkého města.
Tip: Pokud byste chtěli trasu bez transferu, neváhejte se zeptat, rozhodně to umíme a též nabízíme!

Den 2 – Tábor – Jindřichův Hradec

Vzdálenost: 52 km / 32 mil

Popis dne: Ráno je ideální začít malou procházkou po táborských hradbách, stojí to za to! Dnešek je jednodušší ale rozhodne malebný! Začneme podél Lužnice která nás dovede do Plané. Tady to začne lehce stoupat, ale žádná pekelná Tour de France! Zvlněná jihočeská krajina nás přivede až k Červené Lhotě - parádnímu zámečku uprostřed rybníka a též ideálnímu místu na oběd. Odsud se trasa ještě párkrát zavlní, ale Jindřichův Hradec, náš dnešní cíl, už je vážně nedaleko. I tohle, ve středověku druhé největší město království, má rozhodně co nabídnout a procházka městem či kolem rybníka Vajgar má své kouzlo.

Den 3 – Jindřichův Hradec – Telč

Vzdálenost: 45 km / 28 mil

Popis dne: Dnešek je zase trošku jiný. Vyrazíme celkem po rovině kolem rybníků, abychom se záhy dostali do oblasti České Kanady. Místa, kde o kopečky, rybníky a lesy není nouze! Pokud byste si chtěli ráno lehčí změnu - sedněte na místní úzkokolejný vláček a vychutnejte Českou Kanadu z vlaku! Až opustíme Kanadu, čeká nás Vysočina. Kopce tu začnou být výživnější, lidí ještě méně, pohledy ale stojí za to! Dostaneme se i celkem nedaleko nejvyššího kopce celé Vysočiny (Javořina). Místem pro dnešní noc je historická Telč, město pro svou výjimečnost zapsané na seznam UNESCO. 

Den 4 – Telč – Vranov nad Dyjí

Vzdálenost: 47 km / 29 mil

Popis dne: První část nás z pohádkové Telče povede přes kopečky Vysočiny k jihu, přes rodiště kostky cukru Dačice až skoro k rakouské hranici. Podél hranice, lemované často bunkry československé obranné linie 30tých let 20. století, pojedeme již mnohem pohodověji na východ. Cestou nás čeká pár nečekaných zámečků a výhledů. Nakonec ještě zdoláme Vranovskou přehradu s výhledy na mocný Bítov a finálně klesneme do údolí Dyje ve Vranově nad Dyjí, kde je i náš dnešní hotel.
Tip: pokud by pro vás byl den dlouhý, nebo jste chtěli věnovat více času Telči, anebo odpočinku u přehrady, zkraťte si ráno vlakem do Slavonic a pokračujte podél hranic dále!

Den 5 – Vranov nad Dyjí – Znojmo

Vzdálenost: 46 km / 29 mil

Popis dne: Dnešní den může být velice krátký, pokud vyrazíte skoro přímou cestou po hranici národního parku do Znojma. Výborná volba, pokud chcete vychutnat krásy města, či jen odpočívat po několika dnech cyklistiky. Zároveň je ale možné vydat se na poutavou cestu národním parkem Podyjí! Bude to opět trochu nahoru-dolů, ale odměněné krásnými výhledy a na vinici Šobes též ochutnávkou místního skvělého vína! Cestou trocha nedávné historie - železná opona ve své plné odpudivosti. Nakonec ještě skvěle rekonstruovaný bunkr v Šatově, nebo naopak vyhlídková cesta přes Kraví horu a na závěr výživný stoupák do Znojma. Prostě krásný den!

Den 6 – Znojmo – (Mikulov) - Lednicko-Valtický areál-Mikulov
Vzdálenost: dle varianty 18 až 56 km / 11- 35 mil

Popis dne: Dnešek může být poměrně dlouhý podél hranic s Rakouskem (místy i za nimi) ze Znojma do Mikulova. Cestou čeká plno skrytých zákoutí a památek které rozhodně zasluhují návštěvu a fotku. Zároveň ale můžeme celý den výrazně změnit. Vlakem či autem se přesuneme až do Mikulova a vydáme se prozkoumat taje a zákoutí Lednicko-Valtického areálu, oblasti pro svou jedinečnost zapsané na seznam památek UNESCO. Díky husté síti cyklostezek je prakticky ideální pro nerušené poznávání skrytých hrádků a paláců, které v místních lesích postavili staletí vlastníci zdejších pozemků - Lichenštejnové. Na závěr nás pak v obou případech čeká pulzující srdce jižní Moravy - město Mikulov s vínem, skvělým jídlem, podmanivým kouzlem a výhledy přes často nedostupnou hranici s Rakouskem. 

Den 7 – Mikulov – Mistelsbach – Vídeň

Vzdálenost: 45 km / 28 mil (Mistelbach)

Popis dne: Poslední cyklistický den nás zavede na obě strany hranice. Pokud jste včera nestihli okusit krásy Lednicko-Valtického areálu, určitě tak učiňte dneska! Pokud jste tam již byli, vyražte přes hranici do Rakous! Zdejší oblast je turisty často opomíjená a je to škoda! Nabízí krásné vesničky s neméně dobrým vínem než je to na moravské straně hranice! Krom toho nás čeká i pár vyloženě komických zastávek jako třeba Museum nesmyslů! Plánovaný konec cyklistiky je v městečku Mistelbach (či Mysliboch po česku). odkud nás transfer odveze do Vídně. Pro nenasytné cyklisty je samozřejmě variantou dojet až do Vídně pěkně na kole, pak počítejte s téměř 100 kilometry za celý den.
Tip 1: Pokud bude ještě nemožné překročit hranice do Rakous, zakončíme den a túru v Břeclavi.
Tip 2: Pokud byste chtěli dokončit cestu do Vídně na kole, ale 100 km je na vás moc, prodlužte si putování i o nocleh v Mistelbachu a do Vídně dojeďte další den, opět to umíme a rádi nabídneme!
Tip 3: Pokud nechcete z jakéhokoli důvodu dojet až do Mistelbachu, není problém nechat se vyzvednout již dříve po cestě, nebo rovnou v Mikulově!

Den 8 – Vídeň - fakultativní, není v ceně!

Popis dne: Tento den je opět na Vás, Vídeň je nádherné město, které rozhodně stojí za návštěvu a průzkum! Rádi Vám pomůžeme s ubytováním, neváhejte se na nás obrátit, opět zde máme vícero partnerských hotelů a pensionů!

Price list
(in EUR)
City Standard Accom. Premium Hotels Accom. Bike rental
Price per personSingle supplementPrice per personSingle supplementPrice per person
Self-led Tours59514578517070/ Diverge 105 /E-bike 140
Fully Guided Tour975145116517070/ Diverge 105 /E-bike 140

LET’S GO,

order your holiday now!